Simetigast Forte

Co to jest Simetigast Forte?

Simetigast Forte to wyrób medyczny w postaci kapsułek elastycznych. Każda kapsułka zawiera 240 mg symetykonu.
Simetigast Forte przeznaczony jest do łagodzenia objawów związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w obrębie jamy brzusznej, do których należą: wzdęcia, uczucie pełności, odbijanie.
Wyrób medyczny Simetigast Forte wspomaga również usuwanie piany, gazów i powietrza z przewodu pokarmowego przed badaniami diagnostycznymi jamy brzusznej – ultrasonografią, endoskopią i radiografią, dzięki czemu ulega poprawie jakość uzyskiwanych obrazów. Simetigast Forte jest bezpieczny, ponieważ nie wchłania się z przewodu pokarmowego. Jedna kapsułka przyjmowana dwa razy dziennie zapewnia właściwy efekt.

Jak działa Simetigast Forte?

Simetigast Forte zawiera symetykon, który zmniejsza napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu znajdujących się w przewodzie pokarmowym, co powoduje ich pękanie. W ten sposób ułatwia wydalanie gazów.
Simetigast Forte poprawia widoczność podczas badań diagnostycznych, gdyż zapobiega nakładaniu się gazów i pieniącej się treści pokarmowej na obraz badanych narządów.

Jak stosuje się Simetigast Forte?

Wygodny w stosowaniu przy wzdęciach: tylko jedna kapsułka 2-3 razy dziennie (dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia).
Przed badaniami diagnostycznymi: 1 kapsułka wieczorem w dniu poprzedzającym badanie i 1 kapsułka rano w dniu badania.
Simetigast Forte należy przyjmować podczas jedzenia lub po posiłku. Kapsułkę należy połknąć w całości, popijając wystarczającą ilością płynu.

Symetykon – skuteczność i bezpieczeństwo*

W przypadku, gdy domowe sposoby radzenia sobie z problemem zawodzą, dla poprawy komfortu fizycznego i psychicznego stosuje się preparaty likwidujące wzdęcia. Najpopularniejszą substancją jest symetykon.
W odróżnieniu od stosowanych niekiedy w tym celu leków prokinetycznych czy antybiotyków, symetykon nie wchłania się, nie wykazuje działań niepożądanych, jest bezpieczny. Jako substancja zmniejszająca napięcie powierzchniowe w świetle jelita działa w miejscu problemu w sposób szybki i skuteczny.
Pacjent szuka preparatów wygodnych w stosowaniu, najczęściej z bardzo wysoką zawartością substancji czynnej w jednej kapsułce. Dawka 240 mg już po jednorazowym podaniu może zlikwidować problem i uwolnić od uczucia pełności. Pojedynczą kapsułkę łatwiej jest przyjąć z zachowaniem komfortu i dyskrecji w tej wstydliwej przypadłości, jaką są wzdęcia.

*Źródło: Farmacja Praktyczna, marzec 2012, autor: mgr farmacji Agnieszka Maj

Możliwe działania niepożądane

Brak doniesień o znaczących działaniach niepożądanych po zastosowaniu symetykonu.
Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, należy powiadomić o nich wytwórcę.

Instrukcja użycia wyrobu medycznego Simetigast Forte

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat instrukcji użycia wyrobu medycznego Simetigast Forte i w jakim celu się go stosuje, kliknij proszę na poniższy link:
http://www.polpharma.pl/pl/nasze-produkty/produkty/produkt/art,246,simetigast-forte.html