FAQ - najczęściej zadawane pytania

Co to jest Simetigast Forte?

Simetigast Forte to wyrób medyczny przeznaczony do łagodzenia objawów związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w obrębie jamy brzusznej, do których należą: wzdęcia, uczucie pełności, odbijanie.

Jak długo można stosować Simetigast Forte?

Simetigast Forte można stosować tak długo, jak długo utrzymują się dolegliwości. Jeżeli dolegliwości, mimo stosowania Simetigastu Forte, nie ustępują, nawracają lub nasilają się, należy skonsultować się z lekarzem.

Czy Simetigast Forte można stosować z innymi lekami?

Simetagist Forte można stosować z innymi lekami, ponieważ nie stwierdzono istotnych klinicznie interakcji.

Czy Simetigast Forte można podawać dzieciom?

Simetigast Forte można podawać dzieciom od 12. roku życia.

Czy wzdęcia to niepokojący objaw?

Najczęstszą przyczyną wzdęć jest połykanie nadmiernej ilości powietrza w trakcie posiłku lub niewłaściwa dieta. Nie ma wtedy powodów do niepokoju. Jeżeli jednak wzdęciom towarzyszą inne dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, takie jak bóle brzucha, zaparcia lub biegunki, wymioty, brak apetytu, należy skonsultować się z lekarzem.

Jak można zapobiegać wzdęciom?

Wzdęciom najlepiej zapobiegać poprzez zmianę stylu życia. Należy unikać: nadmiernego łykania powietrza (np. rozmowa przy jedzeniu), pokarmów rozdymających (groch, fasola, kapusta), napojów gazowanych.

Jak działa Simetigast Forte?

Simetigast Forte zawiera substancję czynną, symetykon, który obniża napięcie powierzchniowe cienkiego filmu śluzowego w świetle jelit poprzez zlepianie cząsteczek śluzu, co prowadzi do pękania powierzchni warstwy śluzowej i uwolnienia gazu. Uwolnione na tej drodze gazy mogą być wchłaniane przez ściany jelit lub usuwane z przewodu pokarmowego w wyniku ruchów perystaltycznych.